9/10/2015

Návšteva knižnice #4


Ja som úplne zabudla , že som bola v knižnici a Vám som o tom nenapísala ani riadok. Pamäť moja deravá! Väčšinou sa vyberiem do knižnice, bez akéhokoľvek plánu. Dopredu nikdy neviem, akú knihu si zo sebou odnesiem. Tak je to vždy aj s kúskom vzrušenia :)

Tento mesiac som našla krásne kúsky! Veď Vy už to vidíte. Storočný starček! (Všimli ste si ako ten dlhý názov všetci skracujú?) S podobnou tématikou som už čítala, ale nedočítala, Neuveriteľnú púť Herolda Frya. Neviem, či som vtedy nemala náladu, ale tá kniha ma ničím neupútala. Preto som mala malé pochybnosti, ako na tom bude Allan. Dokonca som Starčeka (čím ďalej tým kratšie pomenovanie...) začínala čítať s menšou nechuťou. Naviac, všade sa písalo, že to bude náramne vtipné. Ešte aj kamarátka, ktorá ináč nečíta sa chystala čítať túto knihu pre jej humor.

A ako to u mňa býva, nejak sa mi ten humor nezdal veľmi vtipný. ALE. Prelúskala som sa prvými kapitolami a ... som okúzlaná! Na konci som sa už aj ja nahlas smiala!
Toto bola rozhodne správna voľba!

Tajný mandarín, je ďalšou knihou, ktorá so mnou odišla. O tejto knihe som, pre zmenu, vôbec nepočula, ale upútala ma, tak som si ju vzala.


Táto kniha je typickým príkladom klamlivej obálky. Ešte som ju nedočítala ale už je mi jasné o čom to celé bude. Aby ste ma pochopili, stačí sa pozrieť na iné vydanie rovnakej knihy.


Knihu s takouto obálkou by som si rozhodne sama nevybrala! Ešte však zvážim či tú knihu dočítam, alebo nie. Hlavná hrdinky mi dosť lezie na nervy...

Čo čítate Vy? A čo škola? Stíhate si niečo aj prečítať, alebo už driete na svojom vzdelaní ?


Krásny deň ☼
Cloe

Menovky:

2 komentárov:

O 14. septembra 2015, 10:41 , Blogger Zuy povedal(a)...

Ja sa tiež chytám do knižnice ale mala som požičané knihu o pletení. No práve som dočítala Navždy šik od Tish Jettovej a babské rady Francúzok. Ale mám doma ešte nejaké knihy, ktoré si chcem prečítať lebo som ešte tento týždeň doma :)

 
O 15. septembra 2015, 3:40 , Blogger Cloe povedal(a)...

Navždy šik si chcem tiež prečítať... bolo to dobré? A tie tvoje pletené vecičky ti tiež závidím! Si nesmierne šikovná!

 

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov