9/15/2015

Farba citov

Tí, ktorí môj blog sledujú, si určite všimli, že na bočnej lište už mám pekne dlho vyvesený plagát filmu The Help (alebo Farba citov). S prísľubom "skorého" článku. Keby aj smrť len sľubovala tak ako ja...Príbeh sa odohráva v Amerike, v čase, keď černosi nemali žiadne práva. Nikoho netrápilo, že černosi majú taktiež svoju rodinu, že sú rovnako ľudia z mäsa a kostí, že majú rovnaké základné životné potreby! Trebárs aj taký černoch chodí na záchod. 
Na jednej strane ich nepokladali za plnohodnotných členov spoločnosti,. ale na strane druhej s kľudným srdcom dokázali zveriť, černošským ženám, svoje deti. Tie ich vychovávali, ľúbili ich, aj keď ich vlastné deti sa museli vychovať sami.
Tieto ženy vychovávali ďalšie generácie svojich zamestnávateľov. Ale ako je možné, že ako malé dievčatká ľúbili svoje černošské opatrovateľky, tak dokážu nenávidieť svoje černošské slúžky? Kde sa ten cit časom vytratil? 


Tento film som už pochopiteľne videla pred dlhším časom, preto si už nepamätám mená, ale pocity vo mne ostali. Bol to jednoznačne veľmi zaujímaví, to nie je to správne slovo očarujúci príbeh. Okrem černošskej tematiky, tam nájdete veľa humoru. Veľa smútku. Veľa pochopenia. 


Je to film, pri ktorom sa zabavíte, ale aj nahliadnete do histórie. Možno sa mi vysmejete, ale ja filmy takéhoto tipu nazývam inteligentné. :D 

Tento film, ktorý je natočený podľa knižnej predlohy, Vám odporúčam asi viac ako knihu. ja viééém kniha nad zlato, ale. Slovenský preklad je vraj dosť o ničom,(ale preklad názvu sa mi páči) to skôr si knihu prečítať v originály. Aj keď, túto informáciu mám z druhej ruky. Preto som si aj ja sama knihu neprečítala, nechcela som si pokaziť zážitok z tohto príbehu, ktorý je, ako som už raz napísala, očarujúci.


Odporúčam všetkými desiatimi.
Cloe


Menovky:

1 komentárov:

O 16. septembra 2015, 9:44 , Blogger Zuy povedal(a)...

určite kuknem :)

 

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov