8/30/2015

SÚŤAŽ!


Súťaž, súťaž, súťáž!
Takže tak. Keďže sa už poniektorým z nás začína škola...treba si urobiť radosť. A ja dúfam, že urobím jednému z Vás radosť knihou Etiketa a špionáž. Koniec básnenia.Viem, že ste nedočkaví, tak rovno k pravidlám súťaže:


  • súťaže sa môžu zúčastniť všetci s doručovacou slovenskou adresou (prepáčte mi, ale čoskoro sa asi vydám vykradnúť banku (dobrovoľníci hláste sa!) a potom sa bude môcť zapojiť aj nejaký človiečik z Madagaskaru )

  • Vašou úlohou bude, do komentáru pod tento článok, napísať: 
    • akú knihu milujete a ostatní o nej ani netušia,
    •  respektíve akú knihu by ste mi odporučili
    • a vašu emailovú adresu :), aby som Vás v prípade výhry vedela kontaktovať :)
  • Sledovať môj blog, alebo facebook nie je povinnosťou, ALE tí z Vás, ktorí tak urobia dostanú ďalší vstup a tak majú aj väčšiu šancu na výhru! (Potom mi nezabudnite napísať pod akým menom ma kde sledujete ;)Výhercu vyhlásim 7.9.2015 tu na blogu. Ten bude mať týždeň na odpoveď na mail, ktorý mu pošlem,( ináč žrebujem ďalšieho).Súťaž trvá od 30.8. (od uverejnenia článku, ako inak) do 6.9. 2015 
Veľa šťastia!
18 komentárov:

O 30. augusta 2015, 5:52 , Blogger Kristína Kohanová povedal(a)...

Tak odporúčam všetko od Ricka Riordana a ak niečo tak menej známe tak Návrat z temnoty (Liz Coley) je dobrá kniha alebo Hystéria (Katherine Howe) :). Sledujem aj na facebooku pod menom Kristína Kohanová.
tinakohanova@gmail.com

 
O 30. augusta 2015, 6:05 , Blogger Martina Fraňová povedal(a)...

Odporúčam určite Prvých 100. Menej známa (no dobre skoro všetci ju poznajú :D)séria,ktorá ma totálne uchvátila(a seriál ešte viac). Všetko Martina Fraňová :) mail:tina808@azet.sk

 
O 30. augusta 2015, 6:05 , Blogger Adrián povedal(a)...

Takže určite odporúčam Tigriu ságu, ktorá je úplne úžasná :) A z tých menej známejších kníh odporúčam určite Veľký objav Huga Cabreta, ktorá je kúzelná, úžasná, perfektná a úžasná dokopy :)
Blog aj FB sledujem pod menom Universe of Wonderful Books :)
abooks123456789@gmail.com

 
O 30. augusta 2015, 6:20 , Blogger Sima Livres povedal(a)...

Milujem knihy od Riordana, Percy Jackson je fakt skvelá séria, ktorú by si mal každý prečítať. Síce je to skôr pre deti(taká " rozprávka" o záchrane, priateľstve, láske, povinnosti), ale je to fakt úžasný, hlavne premyslený príbeh. Táto séria je fakt niečo. Navyše sa veľmi rýchlo číta. Odradujúci faktor je, že na to, že tie knihy sú celkovo brané ako knihy pre deti, tak za jednu pýtajú 15€. :/ Ďalej z jednotlivých kníh milujem Malého princa, ktorý je klasika , je to skrátka kniha ktorej čaru som prv vôbec nechápala, no po prečítaní som pochopila. Romantickou knižkou, ktorú mám veľmi rada je Den co den, historickou sú napríklad Piliere zeme (voľné pokračovanie Na veky vekov), ktoré rozhodne stoja za prečítanie :) a momentálne čítam Kto chytá v žite, ktoré ma tiež okúzľuje.Ešte sa vrátim k sériam :D Zo sérií mám viacero obľúbených. Páči sa mi celkovo aj Divergencia, hoc tú by som neodporúčala čítať všetkým a potom menej známa kniha .. už som si spomenula! Napríklad Sirotčinec slečny Peregrinové (v českom jazyku!). Je to síce trošku pritiahnuté za vlasy, ale tie fotky a všetko je fakt skvelé. Ja som si túto trilógiu veľmi obľúbila. Je úplne iná ako ostatné. Tie anotácie vyvolávajú trochu strach, že čo to zač hlúposť, ale je to fakt dobré :) A to by asi bolo všetko, čo tak najviac mám rada. Je množstvo skvelých kníh, ale tieto sú mojmu srdcu najbližšie.. :) A blog sledujem cez meno Sima Livres a fb Simona Tlacháčová

 
O 30. augusta 2015, 6:21 , Blogger Sima Livres povedal(a)...

Zabudla som email :D simonkat4@azet.sk :)

 
O 30. augusta 2015, 6:35 , Blogger Mony a jej Pieseň fantázie povedal(a)...

Ja milujem knihu Vykúpená láska od Francine Riversovej, ktorá je pre mňa nenahraditeľnou a ešte žiadnu iná kniha ju netromfla. Pre mňa je to dokonalý príbeh, plný lásky, ktorý vo mne zanechal mnoho pocitov. Ale prednedávnom som čítala knihu Nehaňte vlka od Farleya Mowata a to bolo neuveriteľne nádherné. Ak miluješ zvieratá, tak táto kniha je rozhodne top...a spoznáš vlkov, takých aký naozaj v skutočnosti sú ;) A nesmiem zabudnúť spomenúť Zlodejku kníh od Zusaka, to je krásna kniha, neskutočne krásna :)
Na FB ťa sledujem ako Pieseň Fantázie, ale aj pod svojim menom Monika Kvašňovská...a cez GFC ako Mony a jej Pieseň fantázie :))
e-mail: piesen.fantazie@gmail.com
...naozaj krásna súťaž...:D

 
O 30. augusta 2015, 7:13 , Blogger Tatiana Kačengová povedal(a)...

Nadovšetko zbožňujem knihu menom Nočný tieň. Vzišla z pera Andrei Cremerovej, jednej z najúžasnejších spisovateľov. Medzi moje obľúbené patrí preto, lebo autorka poňala už dosť otrepanú tému milostného trojuholníka naozaj originálne. Vytvorila úplne nový svet, s novými pravidlami a originálnymi postavami. Knihu odporúčam každému, kto obľubuje fantasy ale nepohrdne ani troškou romantiky. Dosť ma mrzí, že väčšina knihomoľov nevie, o akú knihu ide. Táto kniha, a vlastne celá séria, je dosť nedocenená, čo je naozaj škoda. Ja osobne som túto sériu prečítala asi 5x, a nehodlám prestať. :) Tak to je asi všetko, určite odporúčam sa na knihu pozrieť. Môj e-mail: t.kacengova@gmail.com

 
O 30. augusta 2015, 7:33 , Blogger Casion Angelová povedal(a)...

Mám rada mnoho kníh, niektoré sú viac známe niektoré menej. Čítam najmä fantasy, takže z klasiky odporúčam, ak si ešte nečítala - Harry Potter, Pán Prsteňov, Odkaz dračích jazdcov, Zaklínač od Andrzeja Sapkowského.
Z menej známych odporúčam sériu Kate Daniels od autorky Ilony Andrews - teda vlastne autorov, ide o manželský pár.
Je to skvelá séria zasadená do moderného prostredia, kde sa striedajú obdobia mágie a technológie. Hlavnou postavou je akčná a skvelá mladá žena, kniha pobaví, je napínavá, akčná, obsahuje mnoho mágie, takže určite odporúčam.

Inak na FB stránku sledujem, pod menom Janka Casion Kolenová.
A môj mail - casionangelova@centrum.sk

 
O 30. augusta 2015, 11:02 , Blogger Daniela Baluchová povedal(a)...

Takže, ja milujem množstvo kníh,ale jedna je predsa len veľmi výnimočná :) dostala som ju od vzácnej osoby a kniha má názov Listy od Tvojho Kráľa Milovanej Princeznej od Sheri Rose SHEPHERD :) Je to krásna kniha s úžasnými ilustráciami,doplnená citátmi z Biblie a množstvom listov,ktoré sú venované nám a poukazuje na našu jedinečnosť,krásu a lásku,ktorú nám dal Boh pri stvorení :) odporúčam ju skutočne prečitať každej z vás,aby každá žena pochopila,že je Božia princezná milovaná do poslednej slzy ^_^ odporúčam ju aj ako darček, verím,že tejto knihe by sa potešila každá z nás :). Na FB sledujem stránku pod menom Daniela Baluchová a na GFC tiež pod menom Daniela Baluchová :) a môj email je baluchova.daniela305@gmail.com :) ináč ďakujem za super súťaž, určite niekoho výhra veľmi poteší :) drž sa

 
O 30. augusta 2015, 16:57 , Blogger Hana Lebiedzíková povedal(a)...

Jednou z mojich najobľúbenejších trilógí je Legenda (Fenomén a Šampión) Je to sci-fi séria a rozhodne to odporúčam ostatným, pretože je to jedna z mála sérií, ktoré poznám, že sa odohrávajú v skutočnom meste na svete. Teda, Hry o život sú v USA a Divergencia v Chicagu, ale v Legende sa spomína celá Zem tak, ako by aj mohla dopadnúť. Záplavy. Vojny. No žiadne také mega postapokalyptické. Knihy sú naozaj napínavé, trocha aj romantické, ale hlavne akčné a mňa mrzí len to, že sú len tri. A ešte mi trocha vadí mladý vek hlavných postáv. Ale to je detail. Rozhodne sú to úžasné knihy, ktoré by si zaslúžili väčšiu pozornosť.
Môj e-mail je h.lebiedzikova@gmail.com. Sledujem na fb Hanka Lebiedzíková.

 
O 31. augusta 2015, 2:09 , Blogger Julka Ďurčeková povedal(a)...

Keď sa tu toľko spomína Riordan mala by si si prečítať jeho knihy. Čítala som od neho Percyho Jacksona a na Bohovia olympu sa ešte len chystám (keďže piata časť nie je ešte preložená). Mne sa strašne páčila trilógia Proroctvo sestier (Michelle Zinková). Odporučila by som ti knihu Selekcia (Kiera Cass). Je to také skôr oddychové čítanie, ale je to dobré. Mám rada aj knihu Labyrint: Útek, ktorú mám doma v češtine a teraz sa o nej aj veľa hovorí.
A ešte som zabudla na Šepotání (A.G.Howardová). Nedávno som to dočítala a hneď sa tá kniha zaradila medzi moje obľúbené.
Takže zhrnutie: Určite si prečítaj Šepotání a Selekciu. :)
Môj email: julka.durcekova@gmail.com
Na facebooku som dala like ako Júlia Ďurčeková.
Cez GFC ťa sledujem ako Julka Ďurčeková

 
O 31. augusta 2015, 4:20 , Blogger Livia Dz povedal(a)...

nedávno som čítala dystopiu Nadbytoční (ale vydaná aj pod názvom Zrodení pre smrť) od Gemmy Malley.Kniha má v zahraničí ďalšie dve pokračovania, ktoré u nás zatial nevyšli, ale až tam moc to nevadí pretože, prvý diel má celkom uspokojivo uzavretý koniec. Na tej knihe ma zaujala predovšetkým hlavná veľmi znepokojivá myšlienka, a nadradených ľudoch a ľudoch podrazených, ktorý nemajú právo na život a majú byť vďační za to, že môžu slúžiť nadradených a dýchať s nimi spoločný vzduch. Silne mi to pripomínalo historické udalosti, ktoré sa neudiali až tak dávno.

Tiež odporučujem knihu Tak padol náš svet. Podľa mňa veľmi reálny pohľad na to, ako pri prebiehala nákaza na malom uzavretom ostrove.Knihe by som vytkla jedinú vec a to, že hrdinovia mohli byť trochu starší.

Môj e-mail: livia136@azet.sk
Facebook: Lívia Dzúrová
GFC: Lívia Dz

 
O 31. augusta 2015, 9:49 , Blogger Moon Rains povedal(a)...

Ahoj, rada sa zapojím :)
Takže:
•Mám rada knihu Horrorstör a veľmi ma mrzí, že pomaly nik nevie, že niečo také existuje, je skutočne výnimočná.
•Odporúčam ti knižné série Pieseň ľadu a ohňa, Malazská kniha padlých a Pán prsteňov (aj Hobita, samozrejme :))
•Môj emal: dominika1508@gmail.com
•GFC: Moon Rains

 
O 31. augusta 2015, 11:45 , Blogger majka22212 povedal(a)...

Ja by som ti odporucila knihu od slovenskej autorky a to Čo koho do toho, napisala Enja Růčková. Malokto tiez vie, ze ma pokracovanie s nazvom Očistný debakel. Su to knihy ktore čitam doslova kazde leto. :-)
Email: baluchovamaria@gmail.com
Vdaka za sutaz, pokracuj v pisani super blogu a pekny zvysok leta.

 
O 31. augusta 2015, 12:22 , Blogger Foxy povedal(a)...

- Tak toto je otázka presne pre mňa, lebo ja stále objavím nejaké skvelé zahraničné knihy, ktoré u nás nevyšli a s najväčšou pravdepodobnosťou nevyjdu najbližšie roky, a vždy som na nervy z toho, že to nikto nepozná (a potom sa to náhodou dostane do povedomia a začnem mať také majetnícke sklony, že to je MOJA KNIHA, prečo ju čítate :D).
Zvyčajne odporúčam The Duff, ale to sa KONEČNE dostalo aj ku nám, čiže to už je dosť známe. Milujem ešte takú oddychovú sériu Hundred Oaks, úplne geniálnu knihu Amour Amour od K. a B. Ritchie (čo si proste MUSÍŠ prečítať - čoskoro vyjde aj ďalšia kniha z toho prostredia s názvom Infini). Ale úplne najviac chcem, aby si ľudia prečítali Veiled Innocence od Elly Frank, lebo som ešte nestretla nikoho, kto by to čítal a CHCEM, aby si to niekto prečítal, aby som zistila či je to fakt také dobré, alebo len mne šibe :D
- mail: d.lesniakova@centrum.sk
- FB: Denisa Lesniaková, GFC: Foxy

 
O 31. augusta 2015, 13:39 , Blogger Dagmar Vaníková povedal(a)...

Kníh, ktoré milujem, je veľké množstvo. Za seba dávam na prvé miesto biografie Marilyn Monroe, bola to neskutočná herečka a ja na nej ulietavam už pár rokov. Zo starších kníh milujem Tajný ostrov od Julesa Verna, z novších sú to rôzne žánre, napr. Sapkowski a jeho Zaklínač, Pavelková a jej Vimka, ale čítam aj knihy Nicholasa Sparksa (filmové adaptácie nezaostávajú za knihami).
Sledujem aj Fb ako - Dagmar Vaníková Mikulová.
dagmar.vanikova@gmail.com

 
O 1. septembra 2015, 8:38 , Blogger Zuy povedal(a)...

Tak mám rada Kto chytá v žite , prečítla som ju tri krát.. no páči sa mi aj Dom stráni a Rysavá jalovica ( a iná povinná literatúra: )
A čo by som ti mohla odporučiť.. no nepoznám zatiaľ tvoj vkus, no ak máš rada historické romány a splet legied, tak odporúčam Čachticku pani od Nižnanského. Alebo o Bohu . tak určite odporúčam Nebo nie je výmysel :)

 
O 3. septembra 2015, 14:55 , Blogger Aly V. povedal(a)...

Mne ako prvej napadol prvý diel série Priatelia čarovnej vŕby - Kráľovná z Tammiru. Nič ti to nehovorí, však? :D Je to krásny, kúzelný, tajomný, jemný a čímsi zvláštne zvláštny príbeh z pera slovenského spisovateľa. Ale aj málo poznaný a to je veľká škoda. Sám autor dostal za toto dielo ocenenia, ale medzi blogermi o nej nepočuť. Mňa si táto knižka získala všetkým (dejom, postavami, myšlienkami, láskou a úctou ku zvieratám, štýlom písania a hlavne má ešte aj nádherné ilustrácie!). Je pre mňa výnimočná. :)

aly.vikart@gmail.com
FB: Aly Artvik
GFC: Aly V.

 

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov