7/30/2015

Moje knižné neresti

Každí ich má a všetci si ich vyčítame. Našťastie tieto neresti ešte môžem napraviť, takže tento článok môžem kľudne premenovať na to čo musím do konca života prečítať.
Možno niektoré body sa Vám budú zdať nepotrebné a možno prídete na veci, ktoré by ste tiež radi urobili.Neprečítala som Malého princa.


Malého princa som už veľmi, veľmi dávno čítať začala, bolo to na Základnej škole. Ďaleko som však nedošla, pretože ma to nebavilo, nechápala som tomu. Z toho času vo mne ostal taký pocit, že ma to ani nikdy baviť nebude. Je to síce útla knižôčka, no nejak sa do nej nehrniem. Nemáme ju ani doma. Viem, že veľa ľudom sa neskutočne páči a vyžívajú sa v nej. Mne sa ale, často krát obľúbené knihy, veľmi nepáčia. Ja viem, viem už sama seba navodzujem aby sa mi kniha nepáčila.
Malého princa, ale ešte nechám chvíľku poletovať a nebudem sa k nemu náhliť. Možno časom.Neprečítala som Harryho Pottera.


Voči Harrymu zas takú averziu nemám. Teraz sa nechám stiahnuť davom a Harryho budem milovať! Patrím však medzi tých čudákov, ktorí nemajú komplet zbierku kníh J.K.Rowlingovej. Áno, hlásim sa do tohto klubu... zatiaľ.

Taktiež krásne vydanie♥

Doma mám len prvý diel. Z tej klasickej edície a je to najstaršia kniha MOJEJ knižnice. Zuby si však brúsim na tie prenádherné nové vydania. Vy viete ktoré! :D 
Neprečítala som Pána prsteňov.


Teraz si ne som tak istá, či túto "neresť" napravím. Každý fanúšik fantasy by mal prečítať Pána prsteňov, ale som ja fanúšikom fantasy? Filmy ma veľmi neoslovili, ale tie som už taktiež videla dávnejšie. Mám skrátka také obdobie, kedy ma láka prečítať si túto sériu. Čítala som Húrinove deti, taktiež to už bude nejaký ten rôčik dozadu, už si ani nepamätám o čom to bolo...


Chcela by som viac kníh ako môžem v živote prečítať!

Som skrátka škrečok. Na uzde ma však držia moje financie. Snívam o knižnici vysokej po strop, do ktorej keď vojdem, nebudem si môcť vybrať, čo skôr prečítať. Ale nebude mi to vadiť, lebo všetky budu moje!


Nemám jedinú podpísanú knihu!

Poniektorí už o tomto fakte mojej úbohej knižnice viete. Toto skrátka musím napraviť! Žiadne venovanie, len podpis.


Prečítala som tri knihy od Jane Austenovej a páči sa mi jedine Pýcha a predsudok.

Toto už nezmením. To už skrátka bude tak naveky. Čisto romantické knihy ma jednoducho nebavia. Ale filmy milujem♥. tým nedávam toľko môjho času, to bude asi tým.


Nečítala som knihu od žiadneho ruského autora.


No, tak to by som veľmi rada napravila. Myslím si, že ruskí autori patria do tej klasiky, ktorú by si vzdelaný človek mal jednoznačne prečítať. Uvedomujem si, že sú to samé tlstošky, tie knihy. 

Cloe

Menovky:

2 komentárov:

O 30. júla 2015, 2:09 , Blogger Annie Reprobate povedal(a)...

Harry není o tom, že by člověk spadal do davu.. Jen je to kultovní stejně jako Pán prstenů. :) A zrovna sbírám lidi, co Pána prstenů nečetli a chtěli by. Budu pořádat výzvu a chci najít někoho na spolupráce. Měla bys zájem? :)

 
O 30. júla 2015, 3:26 , Blogger Cloe povedal(a)...

Myslela som to tak, že napriek tomu, že je množstvo kníh, ktoré väčšina ľudí miluje, nájdem sa ja človiečik, ktorému tá kniha nič nehovorí. Ale Harryho proste musím milovať :D
Jasné rada sa do toho dám ;)
Môj mail: mandragorahroskova@gmail.com

 

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov