7/27/2015

Krásna katastrofa - recenzia

Názov: Krásna katastrofa
Séria: Katastrofa
Autor: Jamie McGuireová
Vydavateľstvo: Fortuna Libri
Edícia: Fortuna Litera
Počet strán: 376
Anotácia:  Abby Abernathyová začína navštevovať vysokú školu ďaleko od svojho rodného mesta, aby zabudla na minulosť. Uteká pred rodinou, ktorá jej vinou alkoholu a hazardných hier urobila zo života peklo, a usiluje sa byť príkladnou študentkou.
Travis Maddox má prezývku Besný pes a na štúdium si zarába ilegálnymi pästnými súbojmi - samozrejme, bez rukavíc. Má povesť najväčšieho zvodcu žien na univerzite. Je to presne ten typ, akému by sa Abby mala z ďaleka vyhnúť, ak nechce spadnúť do pasce svojho starého života.
Travis a Abby sa navzájom priťahujú, ale presviedčajú okolie aj jeden druhého, že z ich priateľstva nikdy nevznikne milenecký vzťah. Potom však Abby prehrá stávku, a tak musí mesiac bývať u Trevisa v jeho byte. Vášeň sa už nedá maskovať priateľstvom.


Môj názor:
Tak Ako sme sa dočítali na začiatku a vedeli sme, ako to bude pokračovať, tak sa aj stalo.
To znie ako prvá veta, ktorou knihu zhadzujem pod čiernu zem. Ale nie je to celkom tak. Napriek tomu, že Vám chcem napísať milión spoilerov to tak neurobím, lebo ja to nerobím!

Ďalšia kniha, vďaka ktorej som zistila, že ja na čisto romantické knihy nie som. Potrebujem nejakú akciu a romantiku v dokonalej rovnováhe ( čo neznamená jedna k jednej).
Bitka medzi dvomi chlapcami → zaujímavé ale to nie je žiadna akcia
A zase, zase ma napadajú ďalšie spoilery, myslím, že táto recenzia si bude vyžadovať viac premáhania ako inokedy.

vrrr...


Neskôr sa tu zatúlala mafia! Pomyslela som si : fúha niečo sa začína diať. Ale nič také nič, nič nebezpečné, lebo v tejto knihe mafia odpúšťa a je mierumilovná, takmer priateľská.

Veľkým háčikom, pre mňa, mal byť (dopekla, ako sa volal ten sexy potetovanec?) T T T... Travis! Avšak nič také. Mohol byť aspoň kúsok protivný, alebo tak niečo, aby bol ozajstný zlý chlapec. My dievčatá, ktoré vyrástli medzi listami kníh, aby nám dokázal, že mu lezieme na nervy a nie kňučať ako malé šteniatko. Až VTEDY ho začneme chcieť. To že MAL byť zlý a nepríjemný bol dobrý začiatok, no tam to aj skončilo.
Posledná kapitola či dve - skrátka koniec, ktorý to mohol vytrhnúť bol ako facka a saponát v očiach. Niečo aby som bola dojatá. (A verte, že ja sa často rozplačem nad dojímavými vecami.) Ale asi som vtedy mala na hlave prilbu a vyhla sa to účinku. Dokonca, ten super šťastný koniec mi liezol na nervy. A tak som bola rada, že som na konci.

Napriek tomu, že tu celý čas len frflem a bezpochyby som nahnevala veľa milovníčok Krásnej katastrofi, musím uznať, že na oddych to bola dobrá kniha. A sama som prekvapená, aké hodnotenie som tejto knihe dala bezprostredne po prečítaní, ale je to tam (tak to už meniť nebudem)!

Len teraz som zistila, že krásna katastrofa je TROJdielna séria a nie dvoj ako som si ja mylne myslela. Posledná kniha sa volá Nádherná svadba. Myslím, že to už by bolo na mňa príliš, tak to už čítať zrejme nebudem. Cloe


Menovky:

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov