7/14/2015

Dočítať či nedočítať? (článok plný "ak")

zdroj
Nikdy sa neviem rozhodnúť. Čo mám robiť, ak ma kniha nebaví? Už keď sa touto otázkou začínam zapodievať neviem čo mám robiť. Mam ju dočítať, alebo začať čítať novú?


Ak sa máličko prikloním k možnosti, že ju odložím, napadne ma či tá nasledujúca kapitola nebude rozhodujúca a ja tú knihu začnem milovať. Ale čo ak nie? Čo ak sa mi tá kniha nebude páčiť až do konca? Stratím tým čas, ktorý som mohla stráviť s omnoho lepšou knihou. Možno do budúcnosti mojou obľúbenou.
Ak Vás práve napadlo, že tá ďalšia ruka by dopadla tak či tak v mojich rukách... možno áno. Ale možno som sa okradla o nejakú lepšiu knihu v mojom živote, ktorú si nestihnem prečítať (kým zomriem). Už som sa prichytila pri myšlienke, že idem zveličovať.


Ale čo ak nedočítam tú knihu, ktorá sa mi teraz zdá nudná a ona je v skutočnosti dobrá? Možno to tak vnímam podľa toho ako sa v tej danej chvíli cítim. Možno by som sa k nej mohla časom vrátiť.


Do tejto situácie ma práve priviedla kniha Ready player one.
Každému sa páčila... teda aspoň si nepamätám, aby som na ňu videla negatívnu recenziu. Najhoršie na tom je, že ak sa aj páčila všetkým ostatným, nemusí sa páčiť aj mne!


Ako riešite Vy tieto situácie? Dočítate knihu, ktorá Vás nebaví alebo si ju odložíte na neskôr, alebo sa k nej už nevrátite? A čo by ste urobili na mojom mieste s knihou Ready player one?Cloe

Menovky:

6 komentárov:

O 14. júla 2015, 7:21 , Blogger Adriena Hovězáková povedal(a)...

Já mám zásadu - prvních 50 stran přečtu a když mě to nebaví (nevypadá to, že by se to "rozjíždělo" v něco víc) tak odkládám. Mám málo času a spoustu knih:)

 
O 14. júla 2015, 7:37 , Blogger Cloe povedal(a)...

Aj ja by som si mala niečo také určiť. Presné. Málo času veľa kníh!

 
O 14. júla 2015, 8:16 , Blogger Mariella de Nebe povedal(a)...

Zatím jsem odložila jen dvě knihy, ale vím, že bych je jednou chtěla překonat - Až delfín promluví a Sopfiina volba - mám ráda výzvy a ráda se překonávám, navíc vím, že když to zvládnu, něco si z toho odnesu. Zároveň se ale samozřejmě našlo víc knih, které mě nebavily - třeba Selekce, celých prvních padesát knih jsem měla sto chutí tu knihu odhodit na druhý konec pokoje - ale nějak jsem to dotáhla do konce. Vím, že se to vždycky může zlepšit, i to, že o to víc pak ocením lepší knihu (nehledě na to, že na ty horší knihy se pak výborně píší recenze, ale to už je trochu jiná :D).

 
O 14. júla 2015, 8:23 , Blogger Cloe povedal(a)...

Zaujímavý názor.
Keď sa človek prekoná má zo seba dobrý pocit:) Na Sofiinu voľbu sa chystám, ešte neviem, kedy sa k nej dopracujem, ale dúfam, že čoskoro.

 
O 14. júla 2015, 9:37 , Blogger Domika povedal(a)...

Snažím se dočíst všechny knížky, ale když mě příběh vyloženě nebaví a hlavní hrdin/ka je vyloženě nesnesitelný/á, tak knížku prostě nedočtu. Pokud se ovšem jedná o recenzní výtisk, snažím se knížku dočíst (většinou pak přeskakuji různě odstavce a soustředím se jen na dialogy, když je knížka vážně dlouhá a já ji zkrátka chci mít za sebou). Vše negativní a důvod, proč se mi kniha nelíbila, zmíním v recenzi :)

 
O 15. júla 2015, 0:23 , Blogger Cloe povedal(a)...

No s tými recenznými výtlačkami to môže byť problém. Ale ako už povedala Mariella de nebe, na tie horšie knihy sa lepšie píšu recenzie :D

 

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov