3/03/2015

Týždeň s knižkou 6

Už ani neviem, ktorý týždeň to bol. Ale vybrala som sa do knižnice. Už som doma veľmi nemala čo čítať, ale aj potrebovala som si urobiť také menšie voľníčko. A len tak sa prechádzať okolo regálov zaplnených knihami.
Pri každej návšteve našej Spišskej knižnice ma prekvapí, koľko neobjavených miestností (ako inak plné kníh) tam objavím. Do tejto knižnice chodím asi tak pól roka. Bývalá spolužiačka mi ukázala, kde akú literatúru nájdem, no ani ona asi nevedela, čo všetko sa tam dá nájsť. Je to priam labyrint kníh, v ktorom by vám nevadilo stratiť sa.


Ako som sa tak potulovala a objavovala nové zákutia knižnice, na poschodí už si nepamätám akom v miestnosti už neviem akej na akejsi poličke, som našla knihu Johna Greena. Stála som tam, knihu som držala v ruke a ako také teliatko som sa pozerala na obálku.
Mám si ju vziať? Nemám si ju vziať? Veď každý Johna Greena miluje! Možno budem aj ja, ale Hviezdy ... odmietam už z princípu. Ale čo Aljaške dám šancu, možno pochopím, čo je na tom Greenovi také skvelé.

Prechádzam sa ďalej s cieľom nájsť nejakú knihu od slovenského autora. Aby som mohla dokázať, že slovenskí autori sú rovnako dobrí, ako tí zahraniční. A tu zrazu na stolíku vyložená kniha so zaujímavým názvom a krásnou obálkou ( tie knihy vydavateľstva Motýľ majú neskutočne krásne obálky!, asi si konečne niekto uvedomil, že obal predáva!). Tina Van der Holland, uznávam, nie je veľmi slovenské meno, ale naozaj je to slovenská spisovateľka z Košíc.


Uúú, tak teraz si uvedomujem, že ten týždeň bol fakt dávno, keďže počas toho týždňa som kreslila tieto dvere. A áno, uhádli ste super, že tieto dvere sú Livine dvere z knihy Prvá strieborná kniha snov!


Ja tú knihu úplne milujem. Chválospevy na túto knižku si budete môcť prečítať v mojej recenzii. Ktorá bude... niekedy, no raz určite bude. Keďže ja som asi najnepravidelnejšia blogerka, nikdy neviete, kedy čo pustím do sveta.:D

Majte sa krásne a píšte básne! ☺
Cloe

Menovky: ,

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov