11/30/2014

Týždeň s knižkou 5

Krásny piatok mám za sebou! Kiež by sa dal zopakovať ešte raz...
S mamkou a bráškom sme si urobili menší výlet do Bratislavy nemám rada, keď sa povie, že Blava :P. Boli sme pozrieť uja Tutanchamóna. Už keď máme tie vlaky zadarmo :D však áno?
A koneeečne som si našla čas na čítanie, aj keď je to trošku na úkor školy... ale tak čo, treba priviesť aj obete :D Vlakom sme cestovali 5 hodín ( od 4:52!... a nie nechcelo sa mi vstávať). 5 hodín tam a 5 a pól naspäť. Ale obe cesty boli približne rovnaké no... Z toho som si 2 hodiny čítala 2 spala a zbytok som sa rozprávala a pozerala von oknom. Krásny deň!

Po mojej hektickej skúsenosti vám musím odporúčať výstavu o Tut anch amonovi. Lebo bola skvelá. Neskutočne zaujímavo podaná. Takže kto má možnosť nech určite ide. Mne sa tam veľmi páčilo,Obrovský zážitok ak milujete Egypt, umenie, záhady...  Choďte! Neoľutujete.
Ja som si tam dokonca kúpila záložku do knihy. Aké prekvapujúce však? Keď nie knihu tak aspoň záložku :D. Mala by byť z papyrusu, ale vyzerá to ako dyha... no neviem, keďže papyrus som naživo ešte nevidela...
Nech je tá záložka z čoho chce, aj tak sa mi páči a ako môžete vidieť už ju používam. Teraz je presne v knihe Eona posledná zaklínačka drakov. Čítala som ju už pred cestou, ale veľmi ma nebavila, možno to bude tým, že som bola len na začiatku. Teraz som už niekde v polovici a začala ma neskutočne baviť. Teraz nepochybujem, že je lepšia ako jednotka! (Eon zaklínač drakov)
Všimli ste si, že čítam dve knihy naraz? Ja som z toho taká trošku ...hmm... zmätená? No vysvetlím to tak. Keď som doma, tak čítam Eonu a na intraku mám knihu Naprieč vesmírom ( už ju čítam pól roka! a to je len taká tenučká). A to mätúce je, že som krásne zažratá do Eony, ale prídem na intrak a musím sa odpútať od jednej knihy a pokračovať v ďalšej. Jasné mohla by som si knihu, ktorú čítam brať so sebou, ale ja sa bojím, že sa mi zničí... Ako to robíte vy? Máte knihu v nejakom obale?

Ďalšia moja super novinka je, z ktorej sa teším už od včera, že dostanem na vianoce knihuuuu! Sa mi nečudujte, že sa tak teším, lebo mi bolo povedané, že kým neprečítam všetky knihy, ktoré mám doma neprečítané, tak nič nedostanem. Ale! Moja super schopnosť žobronenia zabralaa :D Takže sa teším ako blázon. Už som spísala zoznam, čo mi môžu kúpiť, samozrejme vybrala som tie, ktoré by som chcela čo najskôr, nie všetky ktoré chcem ;). Musím ísť na nich opatrne, aby sa nenaľakali, koľko toho ešte plánujem vlastniť :D
Pochváľte sa mi koľko kníh čakáte pod stromčekom? nech mám čo závidieť :)


Menovky:

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov