11/20/2014

Austenland - film
wohooo....


Tiež ste zamilovaný do Jane Austenovej?Mala som pred určitým časom takú "Austen" náladičku. Zapríčinila ju kamarátka ktorá sa ma pýtala či som čítala niečo od Alexandry  Potterovej, Lebo ona vraj dočítala knihu Ja a pán Darcy, a že bola super úžasná!
Tak ja už som bola hneď navnadená.  Ale vznikol problém. Bol večer a jediné čo som mohla spraviť bolo pustiť si film. Aj keď nie rovno natočený podľa predlohy od Austenovej, pretože všetko čo napísala si chcem prečítať a kedy som najprv videla film... viete, aké by to potom bolo.
Tak som hľadala a hľadala po internete až som našla...
Ak by som nad týmto filmom neuvažovala, len sa pozerala ako ovečka tak by sa mi páčil. Tak ako hlavná hrdinky by som chcela na pár týždňov žiť v zemi Jane Austenovej. Chcela by som nosiť tie šaty a všetko čo k tomu patrí (aj keď teraz veľmi šaty a sukne nemusím)  Vlastne ma aj bavil.
Ale ako náhle som premýšľala nad tým čo som videla prišlo mi to trápne až urážajúce. Pôsobilo to na mňa ako paródia! Na jednej strane pokladám paródie za znak toho, že tieto diela podľa ktorých sú natočené/napísané sú fakt dobré. Ale toto ak vám niekto plesne pred oči tak až zaspätkujete! Už som síce počula, že Austenland sa páčil aj tomu, kto Austenovú miluje, ale ja medzi týchto obdivovateľov so silnými žalúdkami asi nikdy nebudem.  

Menovky:

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov