9/10/2014

Hostiteľ - recenzia

 Hmm...

Názov knihy: Hostiteľ
Autor: Stephenie Meyerová
Vydavateľstvo: Tatran
Počet strán: 616

Prvá veta, tejto recenzie bude, že som od Stephenie Meyerovej čítala len Hostiteľa, takže som nebola ovplyvnená jej predošlými knihami. Videla som Twilight ságu( filmy), ale na to aby som si prečítala všetky jej hrubočízne knihy ma nenalákala. Jedine Hostiteľ bol taká zaujímavá vecička, a to už som bola ochotná ísť aj do knihy.

Keby ste mi povedali, že tá kniha je o tom ako prídu mimozemšťania na našu Zem a ukradnú nám telá... hmm... tak to by ste ma veru nenalákali :D Preto som po nej ani nesiahla, keď vyšla ako najočakávanejšia novinka. Pamätáte si to, nie? V každom kníhkupectve boli kopy kníh s Hostiteľom a potom ako prišla filmová obalka...tak zase to isté... ani tá filmová obálka ma ničím neupútala.

Až raz, bol pekný večer a mne sa zažiadalo si pustiť nejaký film, najlepšie taký, ktorý som ešte nevidela. A tu zrazu na mňa vybafol Hostiteľ. Pustila som si ho a mne sa páčil, fakt sa mi páčil! A vtedy som si povedala, tak níííč, ja si teda pekne krásne kúpim knižku. Čo by som to bola za milovníka kníh, ktorý by autorku hodnotil, len podľa filmov, ktoré sa s veľkou pravdepodobnosťou podobajú knižke len hlavnou myšlienkou?!

Knihu som si kúpila od jednej slečny, ktorá ju predávala preto, že sa jej nepáčila a ani ju nedočítala. Tak už som bola znova na pochybách, či sa mne bude páčiť a či by som nemala ostať len pri filmoch. Knihu som odložila do poličky a nechala ju tam stáť pekne dlho. Keď som ju vytiahla, že si ju prečítam, veľmi sa mi do nej nechcelo. Ale postupom času som sa do nej začítala a mala z čítania radosť. Niektoré scény som čakala na niektoré som zabudla a iné boli zasa nové. Prechody medzi jednotlivými myšlienkami neboli nudné. No neboli tam ani veľké napínavé scény ( pravdepodobne to tak vnímam preto, že som vedela ako sa to skončí a čo bude nasledovať).
Príbeh bol plný akcie, lásky a boli tam aj naši obľúbení zlí chlapci ;)
Dokonca sme sa mohli "zaľúbiť" aj do dvoch super-chlapcov súčasne. Keďže sme boli Mel aj Vandou . V nejakej recenzii som čítala, že tie vnútorné rozhovory medzi nimi boli nezrozumiteľné až metúce, ale mne sa naopak zdali zaujímavé a miestami aj vtipné.

Viem, že čitatelia, ktorí túto knihu prečítali sa delia na dva tábory, buď tú knihu milujú, alebo ňou opovrhujú, preto ju nebudem nikomu vyslovene odporúčať a nechám káždého nech sa rozhodne sám.

Hostiteľa som čítala niekedy cez prázdniny a recenziu píšem až teraz. Preto by som možno hodnotenie celej knihy máličko pozmenila. Ale dojem z nej zostáva veľmi podobný, preto to ohviezdičkujem ako som mala v pláne tesne po prečítaní.

Menovky:

4 komentárov:

O 10. septembra 2014, 8:57 , Blogger Knižné Maniačky povedal(a)...

Film ma veľmi nebavil, no prečítala by som si to. :)

 
O 10. septembra 2014, 10:15 , Blogger Cloe povedal(a)...

Pri iných knižkach by som ti povedala - choď do toho. No, táto je tak... neistá. Ale, keď si ju prečítaš tak veľmi dúfam, že sa ti bude páčiť, tak ako mne :D

 
O 11. septembra 2014, 3:23 , Anonymous Julča povedal(a)...

Já prvně četla knihu a zamilovala jsem si ji.. Ale film nechci vidět, nechci si zkazit představy :)

 
O 11. septembra 2014, 4:23 , Blogger Cloe povedal(a)...

Ja mám také skúsenosti, že keď si prečítam knihu u neskôr si pozriem film, tak mi to vždy príde len ako trailer, alebo upútavka. Na veľa veci čakám a nedočkám sa ich. :D
Prednedávnom som dočítala sériu Drahokamy a filmy si nepozriem! Tiež si nechcem skaziť predstavy :D

 

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov