6/24/2014

Etiketa a špionáž - Recenzia

Fúú... ja mám z tej knihy také zmiešané pocity...

Názov knihy: Etiketa a špionáž
Názov série: Akadémia pre mladé dámy
Autor: Gail Carrigerová
Vydavateľstvo: CooBoo
Počet strán: 299

Anotácia:
Štrnásťročnú Sophroniu zapíše jej mama do akadémie pre mladé dámy, aby sa naučila náležite sa správať v spoločnosti. Sophronia však čoskoro príde na to, že Prípravná akadémia mademoiselle Geraldine pre mladé dámy uhladených mravov je výnimočná: dievčatá sa učia tancovať, správne sa obliekať, dokonale ovládať etiketu a popritom si osvojujú aj základy špionáže! Sophroniu a jej kamarátov čaká strhujúci prvý rok na novej škole.
Zaujímavá anotácia však? Aj mňa zaujala. Popri učení som si urobila radosť nákupom kníh.
 Super anotácia, krásna obálka, to by v tom čert bol, aby to nebola aj dobrá kniha... Ale ja som ako vždy zabudla, že určité témy v young adult nemám rada a čítať ma jednoducho nebavia...Takže ja Vám zhrniem čo v tej knihe bolo super a čo sa mne až tak nepáčilo a obraz si o tej knihe musíte urobiť sami.

Nápad je určite originálny. Učenie mladých dám v špiónky sa hneď tak nevidí. Ani to, že by ich učil nejaký vlkolak (ktorý nosí cylinder zaviazaný pod bradou) či upír ( ktorého sa Vám možno podarí stretnúť pri obede...jeho obede...hmm).
 Postavy sú veľmi rôznorodé, takže by si tam mal každý nájsť svojho obľúbenca. Až na mňa, ale ja som asi výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo.
Čo sa mi ale najviac páčilo, bola ich škola! Vzducholoď, ktorá si brázdi vzduchom a len vyvolený vedia, kde. No proste úžasné! Chcela by som si zalietať vo vzducholodi :D.
 Táto kniha je dosť premyslená a myslím, že sa nič nenechalo na náhodu. Kniha nie je rozdelená na kapitoly, ale na lekcie, ak v škole dokonca niektoré lekcie majú aj veľmi zábavné názvy, čo len potvrdzuje tú prepracovanosť.

2. lekcia - pozor na lietajúcich banditov, lebo nemajú vhodný odev ani spôsoby

5. lekcia - Nikdy nehádžte cesnakovú zemiakovú kašu do muža s kušou

10. lekcia - Ako sa dať správne chytiť

16. lekcia - Vlámanie, krádež a primerané raňajky

Tak to boli menšie ochutnávky...

Teraz prídu na rad tie mínusy, ale netvrdím, že vám sa páčiť nemôžu. Ja mám totiž pri čítaní také prísne hranice, čo sa mi páči a čo nie. Už to mám na sebe overené, ale stále na to zabudnem. 
Na môj vkus tam bolo priveľa strojov a mechanizmov a to nemám rada. Skôr prírodu a stromy. Ale viem o tom, že mnohí to majú radi, takže táto kniha im určite brnkne po tej správnej strune. Už keď som tú knihu kupovala tak ma malo upozorniť to pozadie na obálke, kde sú ozubené kolieska... ale tak mne to nedošlo ...

Musím dať tejto knihe slabé hodnotenie, lebo napriek tomu, že tam bolo množstvo dobrých nápadov, tak mne sa nepáčila..... to je asi prisilné slovo... neoslovila ma, to je lepšie vystihnuté.


Ak sa niekomu táto kniha páčila bude sa mu páčiť aj Inkarceron od Catherine Fisherovej ( Dokonca má byť budúci rok natočený i film )

Menovky:

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov