6/30/2014

50 kníh ktoré treba prečítať podľa denníku SME


Videla som množstvo zoznamov, na knihy, ktoré treba v živote prečítať. A toto je jeden z nich. Podľa môjho názoru si z týchto zoznamov treba vybrať to čo Vás osloví a nie čítať všetky knihy za radom. Inými slovami, ak je nejaká kniha v rebríčku, neznamená to, že sa bude páčiť aj Vám! Veď koľko ľudí toľko chutí.

Dúfam, že Vás nepohoršia moje zvýrazňovačky, ale ja už som s nimi nejak zžitá a tam kde môžem si niečo zvýrazním. Ale nie do kníh!


Nevedela som, že Jules Verne napísal Cestu okolo sveta za 80 dní! Videla som akurát film s Jackiem Chanom a ten je úplne ohromný! (trailer) A preto som sa rozhodla, že si prečítam nejaké diela od tohto spisovateľa. Pôvodne som chcela všetky, ale uvidím, je ich dosť veľa.
Ách moje srdcovky milované! Každá o niečom inom a aj tak ich môže milovať ten istý človek! A to som len pred nedávnom prečítala Harryho 1 a neplánujem s tým skončiť! Mám pocit, že príliš používam tie výkričníky...
Prečo je Česká obálka taká krásna?
 Naša oproti tejto pôsobí ako atrapa.

Daniel Hevier by sa mal počúvnuť. ( Tí čo tú prílohu nevidel, tak tam bolo aj niekoľko známych osobností a tí vyberali 5 kníh, ktoré považovali za najzásadnejšie.)

To je taká Kniha... zase som videla len film, ale to mi stačilo... začínam mať pocit, že len o filmoch tu píšem
Ale vy si pozrite aspoň trailer, ako by povedala moja spolužiačka... je to masaker!

Shakespear je proste klasika, k tomu niet čo dodať...
Už ste o ňom počuli? JA už dávnejšie a počula som len samú chválu, ale nejak ma to nepresvedčilo, aby som si od Haruki Murakamiho niečo prečítala. Ale tá prvá veta je dosť mrazivá...


Ďalšie typy podľa SME: 

George Orwell - 1984
Mary Shelleyová - Frankenstein
Karel Čapek - Krakatit
Lewis Carroll - Alica v krajine zázrakov
Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ
Virgina Woolfová - Vlastná izba
Božena Slančíková-Timrava - Ťapákovci
Jerome David Salinger - Kto chytá v žite
William Goldind - Pán múch
a mnoho, mnoho ďalších...Už som taká navnadená na Hlavu XXII, už aby som ju mohla mať a čítať a smiať sa ...

Čo sa týka Pána prsteňov, stále nie som rozhodnutá, či si ho mám prečítať. Videla som, ako inak, film. No nemôžem povedať, že by som ním bola načisto opantaná... nezdalo sa mi to nič extra, ale ani niečo strašné.. tak neviem. OSPRAVEDLŇUJEM SA milovníkom Pána prsteňov, ale taký je môj názor.


BBC má podľa mňa vkus! Zas ten výkričník...

Menovky:

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov