5/10/2014

Týždeň s knižkou 1

Tadááá. Prvý týždeň s knižkou. Neviem či to budem písať pravidelne, keďže nečítam každý týždeň novú knihu. Je to pomaly? No, ja neviem. Ja čítam len večer, keďže sa musím uuučííť. Hej to učenie je hrozné! V poslednej dobe mi zabera všetok čas. Ale! Už len tento mesiac a mám oficiálne ukončené stredoškolské vzdelanie. Ha... to je čo. A ešte jedna moja novinky, kým začnem o knihách. Prijali ma na výýýšku :O Ale zatiaľ to je len tá "rezervná". Takže, keby ma nevzali tam kde chcem veľmi, ale veľmi ísť, tak mám kde ísť na školu :D. Fajn, pochválila som sa, môžme ísť k podstate.

 Tento krásny, skoro prázdninový týždeň som čítala knihu Mastičkár od Tadeusza Dolega Mostowicza. Musím povedať, že je to úžasná kniha, ktorú by si ste si mali prečítať. Príbeh sa odohráva v Poľsku... nech vás to neodradí! Mastičkárom prezývajú muža, ktorý stratil pamäť a ani nevie odkiaľ vie ako má liečiť, napravovať zle zrastené kosti a tak ďalej. Po dlhej vandrovke a niekoľkým naozaj nespravodlivým pobytom vo vezení začne pracovať v mlyne. Mlynár je považovaný za prekliateho človeka, pretože o dvoch synov už prišiel a jeden nešťastnou náhodou prestal chodiť. Lekár mu už nedával žiadnu nádej, že ba sa mohol ešte niekedy postaviť na nohy. No Anton Kosiba, presnejšie jeho ruky presne vedeli čo majú robiť. A stal sa zázrak. Mladý mlynárov syn sa uzdravil. Niet divu, veď Anton Kosiba alebo Profesor Rafael Wilczur je najlepší Poľský chirurg. Len o tom chudák nevie... S knihou už pomaly finišujem, tak sa možte tešiť na recenziu a potom hurá do knihkupectva a kúiť si Mastičkára, alebo prehľadajte starým rodičom knižnicu, možno sa tam nájde.
Tento týždeň mi prišiel aj balíček s knihami. Len keby tie knihy neboli na učenie, radosť by bola si väčšia. Ale aj tak som sa potešila Chémiu pro čtyřletá gymnázia som si chcela objednať z Česka, ale poštovné by ma vyšlo neskutočné. A čuduj sa svetu, Presne tú chémiu, čo som hľadala som aj našla na slovenskom internetovom bazári. (A za priateľskú cenu!) Takže som mamke povedala, že mi príde balíček. Ona bola zase zo mňa nadšená, že tlačím peniaze do kníh. Ale nie, povedal som, že to je na učenie. Tak to bolo OK.

Okrem Mastčkára som čítala aj Janu Eyrovú (tá nebola súčasť balíčka, tú mám doma už dlhšie), ale to len kúsoček a tiež išlo v postate o učenie, lebo je v angličtine. Viem, že veľa blogerov nemá problém čítať anglické knihy. Ale keďže moja slovná zásoba je dosť skromná, tak toto je len moja druhá kniha v angličtine ( ta prvá mala sotva 70 strán, takže to sa za knihu ani neráta). Čítania anglických kníh neberiem za oddych, ale dufam, že sa to časom zlepší a budm mohla aj ja v predstihu čítať najnovšie novinky. Tak majte sa krásne a užívajte si čoraz dlhšie dni ! (samozrejme s knihou v ruke ;) ) Pááá

Menovky:

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov