5/02/2014

Dedičstvo1

Ani neviem ako mám nazvať tento môj mini projektík (meme?, poraďte mi). No ale teraz už k tomu hlavnému. Včera sme boli na takej návštevičke u dedeho ( tak volám dedka). Pri tejto návšteve som zašla aj do knižnice. No do knižnice... je to taká veľká skriňa, kde sú natlačené knihy, ale tak natlačené, že tam už ani prach nevojde :D. A ja som ju trošku preriedila a priniesla som si domou pár skvostov. Teda dúfam, že to budu skvosty o niektorých z nich čo-to viem. A to najlepšie... dede mi povedal, že si ich môžem nechať doma, keď budem chcieť.
No a tu sú tie zaltíčka moje:

 CHARLOTTE BRONTEOVÁ- JANA EYROVÁ

Túto knihu som už čítala. Bolo to presne minulý rok v lete. Bola to prvá kniha ( aspoň myslím), ktorú som v novom dome prečítala.
Zatiaľ môžem povedať, len to, že bola skvelá, chystám sa ju prečítať znova, aby som si ju osviežila a potom na ňu napíšem aj recenziu.Vydavateľstvo: Mladé letá
Počet strán: 470 cca.
Toto vydanie je z roku 1970.

 JABLOŇOVÝ CHODNÍK-FRÁŇA VELKOBORSKÝ

Má pekný názov však? A vyzerá tak zachovalo, nebyť toho natrhnutého prebalu. Riešenie: Na prvej strane je venovanie : môjmu ujovi, ktorý v živote žiadnú knihu okrem šlabikára neprečítal. A dostal do za vzornú dochádzku, takže to mohlo byť tak na prvom stupni základnej školy. O čom tá kniha je vám nepoviem, lebo ani ja som si anotáciu neprečítala. Zaujal ma totiž ten názov. Jabloňový chodník.No neznie to krásne? Úplne ako z Anny zo zeleného domu. Nedávno som čítala knihu, ktorú som si tiež vybrala len podľa názvu a to mola kniha Cestička zarastená trávou. Bolo to od vydavateľstva Čajka, tá písala, teda vydávala knižky pre dievčatá. Tak som si myslela, že to môže byť dobrá, ale bolo o dosť depresívne. Pri tom to bola len taká maličká tenučká kniha. Keby bola moja tak ju asi vyhodím, ale to bola len požičaná od spolužiačky, takže som bola rada, že už ju nikdy nemusím vidieť. Ale späť k tejto knihe. Dúfam, že sa mi bude aspoň trochu páčiť. Určite Vás o tom budem informovať. Mimochodom, tá grafika bez prebalu sa mi páči, myslím, že to bude tým, že tam ja strom a ja milujem stromy!

Vydavateľstvo: Mladé letá

Rok vydania: 1981

Počet strán: takmer 200LUCY MAUND MONTGOMERYOVÁ - OSUDNÝ OMYL

Áno, je to presne tá Montgomeryová! A ja tú spisovateľku milujem. Aj tú knihu! Túto knihu som mala požičanú od spolužiačky a neskôr, keď som ju vrátila sa mi po nej začalo cnieť a tak som chcela vlastnú. Nikde som ju nemohla zohnať až raz, presnejšie minulý mesiac mali v knižnici burzu kníh a medzi nimi aj toto úbožiatko. Tak som neváhala a už ju ošetrujem od popísaných strán a starých lepiacích pások. Je to príbeh mladej Valency, ktorá robí všetko čo jej niekto rozkáže. Je zrelá na vydaj no nejaký fešáčisko stále nikde. Až keď sa dozvie, že trpí vážnou chorobu, na ktorú môže kedykoľvek umrieť. Vtedy sa rozhodne, že prestane byť "poslušné" dievčatko a začne si život užívať naplno. Dokonca sa objaví aj istý mladý fešák, ktorý má zlú povesť... A zlá povesť u fešákov je viac ako dobrá :D Taktiež môžte očakávať recenziu s vysokým hviezdičkovaním :D
Vydavateľstvo: Čajka, Mladé letá
Počet strán: 194
Rok vydania: 1995 (ako ja :D )

Aj vy máte nejaké knihy, ktoré ste zdedili a milujete ich? Sem s nimi. Poteším sa každému komentáru. :)

Menovky:

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov