5/03/2014

Bez dcéry neodídem- skutočný príbeh

Možno ste si všimli, že v okienku čo práve čítam sa objavila kniha s názvom Bez dcéry neodídem. Bola tam dosť krátko. Ale nie, nezaujala ma tak, že som ju prečítala na jeden nádych.
No taký arab je pekný nie?
K tejto knihe som sa dostala len náhodou. Po tom čo sme sa presťahovali som vybaľovala knihy z krabíc. Nielen tie moje, ale všetky a mamka povedala, aby sme ich predali, ak ich ja nechcem. Niektoré som chcela iné zasa nie. Na všetky knihy som sa maky pýtala či ich čítala a či sa jej páčili. Potom som našla tú strašne červenú knihu a  mamka povedala, že to je o Araboch, takže by som si ju mala prečítať. ( Mne sa totiž páčia Arabi.) A dala mi to prečítať, aby som sa poučila, že na nich pozerať nemám, aby som zle nedopadla.

Takže som si začala čítať tú knihu, aj keď už som o nej niečo vedela. A ten začiatok bol hrozný! Nie štýl, ktorým to bolo napísané, ale čo sa tam dialo. Už na začiatku leteli hlavné postavy do Iránu. Manželka Betty Američanka, Arabský manžel Moody a ich štvorročná dcérka. Betty už v lietadla mala obavy, či tam nebude chcel Moody ostať navždy. Vždy sa učičíkala tým, že on už je tiež Američan, doktor, ktorý obe nesmierne miluje.

Takže tú knihu som ani nedočítala, vlastne skončila som na takých 40-50 stranách. Ja proste nemôžem čítať takéto príbehy. myslela som , že to dočítam, ale nemohla som. Vôbec som sa na čítanie netešila. Teraz nekomentujem tú knihu. Nechcem povedať, že je hrozne napísaná a hrozná, len nie je pre všetkých. Myslím, že takým ľuďom, ktorý radi čítajú ťažké životné príbehy sa bude určote páčiť. Dokonca vyšiel aj druhý diel tejto knihy a to ... Otcovi som odpustila, ktorý napísala práve dcéra Betty a Moodyho.
Obe knihy v novom šate.

 A čo je na tom všetkom najhoršie, že prípady, kde matka príde o dieťa, lebo jej ho zahraničný manžel vezme sa dejú aj teraz.

Chcela som si teda pozrieť film s mamkou a ona povedala, že raz si to prečítal a viac to vidieť nechce. Tak tu máte trailer, ak by ste si to chceli pozrieť so mnou. TU

Potom mi určite napíšte, aký máte na to názor Vy.

Menovky: ,

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov